Tarihçe ve ortaklarımız    Hizmetlerimiz    Yönetim takımı    Müşterilerimiz   İletişim >>

  Yönetim Takımı


Menekşe Uçaroğlu
Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

1991 Yılında Boğaziçi Üniversitesinden mezun olduktan sonra Merkez Sigorta'da reasürans sorumlusu olarak çalışmıştır. Sırasıyla Türk Nippon ve Oyak Sigorta'da Teknik Müdürlük, Axa Oyak Sigorta'da Teknik Genel Müdür Yardımcılığı, Isviçre Sigorta ve Finans Sigorta'da Hasar ve Satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yaptı.

Ocak 2006'da IUC, Sigorta Danışmanlık şirketi'ni herbiri kendi alanında isim olmuş uzmanları biraraya getirme ve Sigorta Sektörüne hizmet verme amacıyla kurdu.

1958 yılında kurulmuş olan Sigorta Tatbikatçılar Derneği'nin yönetim kurulu üyeliğini yapmaktadır.

Özellikle reasürans alanında olmak üzere yurtdışı ve yurtiçinde teknik eğitimler alan Uçaroğlu GESID Kurucu Üyesidir.


Fatih Ekmen
Finans ve Network Genel Müdür Yardımcısı

2009 Yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Murtaş AŞ. ve Meke Deniz Temizliği’nde Muhasebe departmanında çalıştı.

2018 Yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ünvanını aldı. 2012 yılından beri IUC Group’ta Finans ve Network Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışıyor.


Müge Horasan
Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı

Müge Kocaeli Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümü mezunudur

İş yaşamına 2002 yılında Finans Sigorta'da Danışman olarak başladı. Sırasıyla Acente satış ve Teknik Müdürlük departmanlarında çalıştı. 2003-2004 yıllarında Finans Leasing'de Sigorta Sorumlusu olarak çalıştı. 2004-2005 yıllarında Finans Bank Genel Müdürlüğünde Reklam Tanıtım grubunda görev aldı.

Haziran 2005 yılında bu yana İstanbul Underwriting Center'da Eğitim ve Üyeler Koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir.

Eğitim faaliyetlerinin organizasyonu,eğitim planlaması ,raporlanması ve hizmet kalitesi Müge'nin sorumluluğundadır.


Yalçın Avcı
İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi’nden mezun oldu.

Sırasıyla Anadolu Hayat Emeklilik’te İç Denetçi ve ardından Bölge Müdürü, Ülke Müdürü, Global Hayat Sigorta’da Satış ve Pazarlama Müdürü,I.C Kosova E Re’de Genel Müdür, Kosifler BMW,Land Rover, Mini, Jaguar’da Sigorta Müdürü, IDEA Eğitim & Danışmanlık A.Ş’ de Eğitim Müdürü, Eurocross Assistance’ da Satış ve Pazarlama Müdürü olarak çalıştı.

2019’dan bu yana IUC Group’ta İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.


  IUC Takımı


Eren Karabulut
Finans Direktörü

Anadolu Üniversite İşletme Bölümü'nden Mezun Oldu.

Ergo Sigorta ve İş Bankası’nda Satış Departmanı'nda çalıştı.

2019 yılından beri IUC Group’ta Finans Direktörü olarak çalışıyor.  IUC Risk Yönetimi ve Danışmanlık Takımı


Hasan Ekmen
Hasar Direktörü

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nde Avrupa Birliği İlişkileri Bölümü'nü tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi'nde Adalet Bölümünü tamamladı. 8 yıllık sigorta tecrübesi vardır.

Temmuz 2021'den beri Hasar Direktörü olarak görev yapmaktadır.  IUC Sigorta ve Reasürans Brokerliği Yönetim Takımı


Hulki Şengür
Reasürans Direktörü

Hulki, Ümraniye Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nde İşletme okudu.

IUC Danışmanlık ekibinde çalıştı ve ardından IUC'nin Reasürans Departmanına katıldı. Mayıs 2021'den beri IUC'de Reasürans Direktörü olarak görev yapmaktadır  Benefit Global Yönetim Takımı


Seda Türköz
Satış Ve Pazarlama Direktörü

Seda,Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunudur. Üniversite öğrenim döneminde 1997 yılında American Power Conversion isimli firmada Satış üzerine staj yaptı.

1999-2000 yıllarında bir Mali Müşavirlik Bürosunda kendi bölümü üzerine staj yaptı. Mezun olduktan sonra Duta Dış Ticaret Ltd.Şti isimli yabancı ortaklı bir şirkette 4 sene boyunca Muhasebe Müdürü olarak görev yaptı. Bu dönem içerisinde iç ve dış ticaret ve imalat konusunda kendini geliştirdi.

2005-2006 yıllarında YKM Mağazalarında Müşteri ilişkileri ve halkla ilişkiler ,2007-2008 yıllarında Anadolu Sigorta, sigorta satışı alanında Uzman olarak çalıştıktan sonra 2008 yılının Nisan ayında Benefit Global takımına katıldı. Şu an Pazarlama ve Operasyon Müdürü olarak görev yapıyor. Benefit'in müşterilerine sunduğu yakın iletişim ve hizmetten Seda sorumludur.


Murat Gürsoy
Network Direktörü

Derya Gündü
Operasyon Direktörü

2009 yılından bu yana IUC Group’ta Operasyon Direktörü olarak çalışıyor.  Clyde&Co Türkiye Ofisi


Jai Sharma
Partner / Nakliyat Hasar Direktörü

Jai, denizcilik endüstrisinde 25 yıllık bir deneyime sahiptir ve Clyde & Co'nun deniz kargo kazası işlerinden sorumludur.

Deniz kazası vakaları ve rücularına ilişkin çalışmakta ve kargo açısından geniş çaplı gemi kurtarma ve Müşterek Avarya taleplerinde tecrübeye sahip çok az sayıda avukattan biridir. Kariyeri boyunca hasar sahipleri için 300'den fazla deniz hasarlarında dosya takibi yapmaktadır.

Ele aldığı vakalar arasında, çok sayıda bilinen İngiliz denizcilik vakaları, örneğin 'OLYMPIC GALAXY', 'NEW FLAME', 'AQASIA' ve 'EURASIAN DREAM' gibi bir çok Singapur'daki diğer ülke mevzuatlarına ilişkin, rapor edilen vakalar yer alıyor.

Jai'ın önemli diğer dosyalar içinde 'MOL COMFORT', 'MSC FLAMINIA', 'HYUNDAI FORTUNE', 'APL PANAMA', 'YM GREEN', 'HANJIN ITALY', 'HEUNG-A DRAGON' ve 'PANAMAX TRADER' yer alıyor..

Jai, Londra ve Güney Doğu İngiltere'de nakliye için tavsiye edilen bir avukat olarak , seçkin 500 avukat arasında bulunmaktadır.

Jai, Clyde & Co'nun deniz taşımacılığı hasar yönetimi biriminde yöneticidir.
Gayrettepe Mh. Vefabey Sk. Yeşil Apt. A Blok No:9 Kat:5 Daire:10-11 Beşiktaş,İstanbul/TÜRKİYE
0212 328 33 33 - iucre@iucre.com